O mnie

Rafał Nebelski

Zaczęło się jako odskocznia od codzienności, chwila wyciszenia, ale też motywacja do wstania z kanapy. Na początku był stary Samsung, manualne obiektywy i zaczęło się…. eksplorowanie okolicy z aparatem w plecaku. Nie ważne gdzie mieszkasz – zawsze jest coś do zobaczenia, uwiecznienia.

Najbardziej lubię krajobrazy – uspokajają, pokazują piękno natury, szybko przemijające chwilę… zdjęcie potrafi daną chwilę zatrzymać. To prawdziwa magia. Nawet po sekundzie kolejne zdjęcie już nigdy nie będzie takie samo. Lubię również pstrykać koncerty, zwłaszcza te, na których jest dużo emocji na scenie oraz reportaże dzięki, którym mam szanse poznać nowe osoby.

Moja przygoda z fotografią trwa zaledwie od kilku lat, uczyłem się sam na własnych błędach, dużo czytałem i oglądałem jak robią to inni. Na co dzień pracuję jako grafik, zdobyta wiedza ułatwia mi znacząco proces obróbki zdjęć.

Z czasem moja przygoda z aparatem stała się niemalże codziennością. Obecnie pracuje na Nikonie z obiektywami Tamron oraz Sigma. Jeśli gdziekolwiek się wybieram, zawsze mam ze sobą plecak.

Aparat w plecaku” to projekt, dzięki któremu mogę dzielić się z Wami ciekawymi miejscami, fajnymi trasami, które często sam pierwszy raz odkrywam. Jest to forma rozwoju dla mojej fotograficznej pasji, a może też Waszej? Zapraszam!

Osiągnięcia

Na szlaku Baltic Pipe
I miejsce w kategorii przyrodniczej woj. Lubuskie

Desktopography
Wystawa międzynarodowa

HumanDOC CAMERA
Wyróżnienie szefa jury – Wojciech Grzędziński

Marumi Polska
Wyróżnienie

National Geographic Polska
Wyróżnienie

Góry-moje miejsce na ziemi edycja VI
Wyróżnienie

Migawki z podróży
II miejsce

Poznaj Świat ze SKAT – edycja 13
III miejsce – wystawa w Nynäshamn w Szwecji